ŞARKÖY'DE DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ YAPILDI

Şarköy Kaymakamı Hamdi Üncü, 15 Temmuz Cuma akşam saatlerinde yapılan darbe girişimini protesto etmek amacıyla; AKP, MHP, DSP ve Vatan Partisi üyeleri ile vatandaşların, kamu idarecilerinin de  16 Temmuz 2016 Cumartesi günü saat 21:00’de katıldığı Cumhuriyet Meydanı’nda yapılan “Demokrasi Yürüyüşü”nde konuştu.

 

16 Temmuz 2016 Cumartesi Akşamı İlçemiz Cumhuriyet Meydanında, Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından konuşan Kaymakam Hamdi ÜNCÜ konuşmasında ;

"Saygıdeğer Şarköylüler öncelikle devletimizin, milletimizin ve demokrasimizin geleceği için bir araya gelen sizlere teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum. 15 Temmuz 2016 Cuma günü milli irademizi teslim almak isteyenlere karşı Devletimiz ve Milletimiz gerekli kararlılığı göstermiş ve Allahın izniyle bu darbe girişimine fırsat vermemiştir.
Devletimize, Milletimize, Bayrağımıza, Demokrasimize ve ülkemizin geleceğine yönelik bir saldırıda Şarköyümüzde olduğu gibi yurdumuzun her bir yerinde Yüce Milletimizin nasıl bir araya geldiğine ve yine sağduyu, yüksek duyarlılık, üstün cesaret, birlik, beraberlik ve dayanışma anlayışı içerisinde gereken tepki ve cevabı verdiğine şahit olduk.
Bu yapılan darbe girişimi sadece seçilmiş Cumhurbaşkanına , seçilmiş hükümete ve Türkiye Büyük Millet Meclisine değil tüm milletimize karşı yapılmıştır. Ne mutlu ki demokrasinin tüm aktörleri açık bir şekilde bu yıkım girişimine karşı çıkabilmiştir. Devletin içine çöreklenmiş ihanet odaklarının yapmış oldukları bu çılgınca terör eylemi halkımız nezdinde değer görmemiş ve halkımız gereken cevabı vermiştir. Sadece bu odakların tasfiyesi ve en ağır cezaya çarptırılması değil bir daha buna benzer odakların oluşmaması için yaşananlardan ders çıkarmamız gerekir.
Sözlerime son verirken ;
Hepimizin ortak değeri olan demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkma adına destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Şehitlerimizi rahmetle anıyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyor ve Milletimize geçmiş olsun diyor
Saygılarımı sunuyorum"

diyerek konuşmasını bitirdi.


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 29876
Henüz hiç yorum yapılmamış!