VODAFONE FREEZON MÜZİK YARIŞMASINDA ŞARKÖY METEM LİSESİ, ŞARKÖY’Ü BAŞARIYLA TEMSİL ETTİ

Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması’nın İstanbul Elemeleri Gerçekleşti

 

 

Vodafone Freezone 19.Liselerarası Müzik Yarışması’nda Şarköy’ü temsil eden, Şarköy Mesleki Teknik Eğitim Merkezi (METEM) Öğrencileri; Elif Büyükçolak, Berke Yiğit Satılmış, Can Kızıl ve Murat Bağatarhan, Edip Akbayram’ın Hasretinle Yandı Gönlüm şarkısını seslendirdi. METEM Bilişim Teknolojileri Alan Şefi Ufuk Dağ’ın çalıştırdığı gençler yarışmanın düzenlendiği İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde izleyicilerden büyük alkış aldılar.

 

Türkiye'nin en uzun süreli gençlik organizasyonu “Vodafone Freezone 19. Liselerarası Müzik Yarışması” nın İstanbul elemelerinde, Tekirdağ’dan 6 lise İstanbul’da sahneye çıktı. 25 – 26 Mart’ta Bostancı Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirilen elemelerde Tekirdağ’ı temsil eden Fatih Anadolu Lisesi, Metellica’dan Nothing Else Matters’ı,Şarköy Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Edip Akbayram’dan Hasretinle Yandı Gönlüm’ü, Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Şebnem Ferah’tan Sigara’yı,Özel Aden Anadolu Lisesi Kaan Tangöze’den Bekle Dedi Gitti’yi, Tuğlacılar Anadolu Lisesi Haluk Levent’ten Dert Olur’u, Özel Tekirdağ Doğa Koleji Anadolu Lisesi öğrencileri ise Chris Rea’den Road to Hell’i seslendirdi.

 

 

Volkswagen Arena’daki büyük finale kalıp, ödülleri kazanmak istediklerini belirten liseliler, jürinin seçeceği okullar arasına girmek için sahnede devleşti.

Türkiye’nin her bölgesinden yüzlerce okulun yarıştığı yarışmanın İstanbul elemelerinde, 10 ilden toplam 172 okul sahne aldı.

Liselilerin, profesyonel müzik hayatına adım atma hayallerini gerçeğe dönüştüren Serhat Hacıpaşalıoğlu liderliğindeki End Productions’un liselileri bir kez daha sahneye davet ettiği yarışmanın eleme etabı, 1-2 Nisan’da Ankara ve 7-8 Nisan’daki İzmir elemeleri ile devam edecek.

Finale kalan liselerin, profesyonel bir jüri tarafından belirleneceği yarışmanın dev finali 29 Nisan’da İstanbul’da Volkswagen Arena’da yapılacak.

Eleme heyecanı özel etkinliklerle kutlandı

İki gün boyunca süren elemelerde performansların yanı sıra düzenlenen özel etkinliklerle katılımcılar renkli anlar yaşadı. Saç Tasarım Alanı’nda makyaj ekibi tüm gün boyunca alanda kişiye özel saç tasarımı yaptı. Fotoğraf Alanı’nda katılımcılar sanki konserde crowdsurfing yapıyor gibi gözüken fotoğraflara sahip oldular. Eleme sahnesi dışında kurulan mini sahnede öğrenciler gün içinde sahneye çıkıp istedikleri müzikleri çalabildi. Tasarım Alanı’nda pankart, ham bez çanta tasarımı yapıldı. Katılımcılar triportör FreeZone Shop’tan alışveriş yapabildiler. Aynı zamanda gençlere çeşitli hediyeler dağıtıldı. Spotify işbirliğiyle öğrencilere mobil şarkı quizi yapıldı ve katılan herkese Spotify kartı verildi. En kısa sürede en çok doğru şarkıyı tahmin edene ise tablet hediye edildi. Oyun Alanı’nda kurulu altı adet Xbox konsolu ve iki adet Logitech araba yarışı konsolunda oyun oynayan gençler de eğlenceli saatler yaşadılar.

Hayalleri Süsleyen Ödüller

Türkiye’den tüm liselerin katılımına açık olan yarışmada elemeyi geçip finale katılmaya hak kazanan liseli müzisyenleri, 29 Nisan’da İstanbul’da yapılacak büyük finalde birbirinden güzel hediyeler bekliyor.

İcra dalında birinci olan okula müzik stüdyosu ve para ödüllerinin yanı sıra; üstün başarı gösteren iki öğrenci de İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden karşılıksız eğitim bursu kazanacak.

Yarışmanın “İcra” dalında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 10.000 TL

2.lik ödülü: 7.500 TL

3.lük ödülü: 5.000 TL

Orkestra / Sahne Performansı dallarında ilk üçe giren gruplar için:

1.lik ödülü: 6.000 TL

2.lik ödülü: 4.000 TL

3.lük ödülü: 2.000 TL

Kız Solist / Erkek Solist / Enstrüman / Beste dallarında ilk üçe giren yarışmacılar için:

1.lik ödülü: 3.000 TL

2.lik ödülü: 2.000 TL

3.lük ödülü: 1.000 TL

Geçen yıl, tüm Türkiye’den 400 lisenin yarışmaya katıldığı ve 2400 öğrencinin, genç sanatçılar olarak sahne aldığı yarışmada, “Gaziantep Kolej Vakfı Özel Lisesi” birinciliği göğüslemişti. Bu sene de yarışmacıların yanı sıra ünlü isimlerin de gerek sahne alarak, gerekse jüri olarak destek vereceği yarışmada, hangi ilden hangi lisenin birinci olacağının heyecanı, tüm liselerde yaşanmaya başladı.


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 34505
Henüz hiç yorum yapılmamış!