Vatan Partisi Şarköy İlçe Kongresi Yapıldı

“MİLLİ GÜÇLER BİR ARAYA GELECEK”

Vatan Partisi Şarköy İlçe Kongresi 20 Mart 2016 Pazar günü, Atatürk Caddesi, Altınok Pasajındaki parti binasında yapıldı.

Kongrede konuşan Tekirdağ İl Başkanı Hayri Çaktı, Türkiye’nin önünde iki yol bulunduğunu, ya bölünüp parçalanacağını, ya da Milli Hükümet kurarak bütünlük sağlayacağını ifade etti.

Kongrede Divan Başkanlığına İl Genel Sekreteri Onat Gök, Divan Üyeliklerine Bayrampaşa İlçe Başkanı İslam İleri ve Necati Bayraktar seçildi.

 

Divan Başkanı Onat Gök, son günlerde yaşanılan canlı bombalarla ilgili kısa bir konuşma yaparak “Düşmanımız ABD ve PKK’dır.” Dedi.

Vatan Partisi Şarköy İlçe Başkanı Faik Ahmet Şener yaptığı açılış konuşmasında, Türkiye’nin 1947’den itibaren emperyalizmin kucağına düştüğünü, Atatürk’ün yaptığı Milli Demokratik Devrim ve  Bağımsızlığın tehlikede olduğunu belirterek “1950 yılından itibaren gelen işbirlikçi, hain, çapsız iktidarlar Köy Enstitülerini de kapatarak gericilik tohumları ekmişlerdir. Ülkemiz aşama aşama gericileştirilmiş, milli kurumları ve toprakları satılmaya başlanmış ve satılmıştır. Güzel ülkemiz emperyalizmin güdümünde bölünme aşamasına getirilmiştir.” Dedi. Vatan Partisi’nin ülkenin bütünlüğünü, kardeşliğini sağlamaya çalıştığını belirterek “Partimiz, vatan savaşı veren Mehmetçiğin yanındadır. Biz bütün üyeler bu bilinç ve azimle hep birlikte vatan savaşındayız. Bu savaşı kazanıp yarım kalan Kemalist Devrimi gerçekleştirip aydınlık Türkiye’yi kuracağız” dedi.

Vatan Partisi Bayrampaşa İlçe Başkanı İslam İleri’nin yaptığı konuşmanın ardından, Tekirdağ İl Başkanı Hayri Çaktı yaptığı konuşmada, çeşitli vaatler vererek oylarını aldığı halkın sırtından iktidara gelen partilerden farklı olduklarını belirterek “Rant ekonomisi arkasına saklananların Türkiye’yi getirdikleri durum ortadadır. Bizim gibi partiler, bilime dayalıdır. Bilimsel gerçeklerin özünü, Türkiye gerçekleri ile birleştirir. Bizim rehberimiz bilimdir. Ülkemizin sorunlarının çözülmesinde, ülkemizin Kurtuluş Mücadelesinde bilim bize rehberlik yapar. Türkiye olağanüstü günler yaşıyor. Son 2-3 aylık gelişmeleri değerlendirdiğimizde, ortada muazzam bir hesaplaşma dönemi yaşanıyor. Devrimle, karşı devrim arasında, tarihte görülmemiş bir hesaplaşma dönemine giriliyor. Taa.. Namık Kemaller’den, Kurtuluş Savaşımızdan, 1960 Devrimci İhtilalden, 28 Şubatlardan, Nisan muhtıralarından gelen hesaplaşmanın sonucunu oynuyoruz. Terör diye bir şey, doğrudan bir savaş içerisindeyiz.” Dedi. Büyük Ortadoğu Projesinde, Türkiye’nin bölünüp, parçalanmasının hedeflendiğinin altını çizen İl Başkanı Çaktı “Milli güçler buna direnip karşı durunca, Amerika’nın, Büyük Ortadoğu Projesi’nin Türkiye ayağı çökünce, büyük bir yenilgi ile yüz yüze geldiler. Bu yenilginin acısını Türk Milletinden böyle vahşi saldırılarla çıkarmaya çalışıyorlar.” Dedi. Milli Hükümetin kurulmasının Türkiye’nin tarihsel mecburiyeti olduğunu belirten Çaktı “Türkiye’nin önünde iki yol var, ya parçalanacak, ya da Milli Hükümetle bütünlüğünü sağlayıp, ekonomisini canlandıracak. Türk Milleti sabırlıdır, her türlü mücadele yapma gücü vardır.” Dedi. 2016 yılının Vatan Partisi’nin yılı olacağını, bütün milli güçlerin bir araya geleceğini, Şarköy ilçe örgütünün büyük bir gelişme kaydettiğini ifade etti.

Kongrede üyelerden; Saldıray Peker “Parti üyeleri olarak sivil toplum kuruluşlarına üye olalım”, Nevzat Yıldız “Herkes bir komşusunu, özellikle gençleri partiye üye yaparak kazandırmalıdır”, Semra Akın, “Kadın üye sayımızı artıralım” önerilerinde bulundu. Üyelerden; Selim Türeyen, Necati Bayraktar, Gökhan Küçükaytaç kısa konuşmalar yaptı.

Konuşmaların ardından tek liste ile seçime gidildi. Şarköy İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı memurlarının gözetiminde partililer oylarını kullandılar.

Vatan Partisi Şarköy İlçe Başkanı Faik Ahmet Şener’in çıkardığı tek listede, yönetim kurulu üyeleri; Selim Türeyen, Ali Müjdat Emeklican, Necati Bayraktar, Yaşar Akın, yedek üyeler: Zeki Yılmaz, Turgut Eren ve Saldıray Peker’den oluştu.


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 49160
Henüz hiç yorum yapılmamış!