MHP GENEL BAŞKAN ADAYI MERAL AKŞENER TEKİRDAĞ’DA BÜYÜK BİR COŞKU İLE KARŞILANDI

MHP Genel Başkan adaylarından Meral Akşener, 12 Mart Cumartesi günü ziyaret ettiği Tekirdağ’da coşku ile karşılandı. Karşılaşamaya MHP Şarköy İlçe Başkanı Aslan Dallı ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınan illeri ziyaret eden MHP Genel Başkan Adayı Meral Akşener, Trakya turunun ilk ayağında Tekirdağ’ı ziyaret etti. İstanbul Tekirdağ il sınırında onlarca araçlık konvoyla karşılanan Akşener, Tekirdağ’a havai fişek gösteri ile yüzlerce balonun uçurulduğu gösteri ile girdi.

Motorlu yamaç paraşütçüleri hava Meral Akşener’in dev afişini açarak uçtular.

Yanında eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, ve görevden alınan Tekirdağ İl Başkanı Enez Kaplan’la Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı binası toplantı salonunda basın toplantısı düzenleyen Meral Akşener “Tekirdağ'a sayın Başkanın Enez Kaplan başkanlığındaki il teşkilatımızın kapatılması sebebiyle buradayız. Çünkü MHP sadece 12 Eylül döneminde parti teşkilatları cunta hükümeti tarafından kapatılmış bir partidir. Genel merkezimizden gönderilen bir yazı ile valilik kanalıyla polis marifetiyle anahtarın alınması söz konusu olabilen bunu kabul edilebilen bir parti değildir. Bir kasım seçimlerinde çıkan sonucu hazin bulan bu sonucun MHP'ye yakışmadığını, mensuplarının bunu hak etmediğini inanan ve son derece demokratik bir hak olan, tüzüğümüzde de bütün anti demokratik maddelerine rağmen tüzüğümüzün de vaaz ettiği kanaate uygun olarak üst kurul delegelerimiz olağanüstü kongre talebinde bulunmuşlardır. Ben üst kurul delegelerimizin hepsiyle tek tek konuşma yaptım bazı delegelerimiz imza veremeyiz ama kongreyi başarırsanız oy vereceğiz size diyerek cesaretlendirmeleriyle kongre talebiyle yola çıktık.'' dedi.

Allah'ın izniyle, sizlerin desteğiyle, ülkücü iradenin talebiyle başaracaklarını, kadınların kendisine çok büyük bir desteğinin bulunduğunu ifade eden Akşener “Bu destek benim için çok önemli, bu destek benim için çok kıymetli ve arkadaşlarım için de çok kıymetli. Bir kere kadın evden çıktığı zaman, biz bu başladığımız yolun yüzde 50'sini kat etmişiz demektir. Zor karar verir kadınlar, hele Trakya kadınları. Zor karar verirler ama evden çıktıkları zaman yıkılmazlar, yanılmazlar, korkmazlar ve de geri dönmezler. Dönmeyeceğim, yıkılmayacağım, yılmayacağım ve korkmayacağım. '' dedi.

Evlad-ı Fatihan torunu olduğunu belirten Akşener “ Ondan evvel de Trakya kızıyım.Mesela, iktidarın Adalet Bakanlığı'nın çok hareketli olduğunu biliyorum bir bilgi olarak. Bir genel başkan yardımcısı arkadaşımızın sık sık Adalet Bakanı'nı ziyaret ettiğini biliyorum. Elbetteki iktidar alternatifi olan, alternatif yok ne yapalım diyen bir dilin ortadan kalkacağı ve güçlü bir marifetin öncelikle, daha sonra da güçlü bir iktidar alternatifinin ortaya çıkacağı bir siyasi yürüyüşü iktidar sahipleri istemezler. Ben ne mi yapacağım? Ben öncelikle hakimlere güveniyorum, güvenmeye de devam edeceğim” dedi.

 


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 14849
Henüz hiç yorum yapılmamış!