PARASIZ KALAN ŞARKÖY BELEDİYESİ CENNET MOTEL ARSASININ SATIŞINI BİR KEZ DAHA MECLİS GÜNDEMİNE GETİRİYOR!!

CHP’Lİ BELEDİYE BAŞKANI İLE AKP’Lİ MECLİS ÜYELERİNİN ANLAŞTIĞI CENNET MOTEL ARSASI SATIŞINA KARŞI ÇIKAN CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ BU KEZ NE DİYECEK?

4 Ocak 2016 Pazartesi günü, Şarköy Belediye Meclisi’ne eski Cennet Motel’in bulunduğu 2 bin 44 m2’lik arsanın yeniden satış kararı alınması amacıyla meclise getirilecek. 2015 yılında CHP’li meclis üyelerinin red oyu verdikleri, CHP’li Belediye Başkanı Süleyman Altınok ve AKP’li meclis üyelerinin satılması yönünde olumlu görüş belirttikleri karar ile ilgili 4 Ocak 2016 Pazartesi günü alınacak karar da CHP’li meclis üyelerinin geri adım atıp aymayacağı belli olacak.

2015 Yılı Ocak ayında, Şarköy Belediye Meclis Toplantısı’nda eski Cennet Motel’in bulunduğu arsanın satılması ile ilgili CHP’li Belediye Başkanı Süleyman Altınok’un meclise getirdiği teklif, AKP’li Belediye meclis üyeleri tarafından olumlu bulunurken, CHP’li Belediye meclis üyelerinden; Fatma Dindar “Ben satılmasından yana değilim. Yıllardır cennet motel yeri olarak bildiğimiz, belediyemize ait burasının satılmasını istemiyorum. Meclis üyeleri Rengiz Özeş ve Neşet Yavuz, belediyenin mevcut yerlerinin çok az olması nedeniyle satılmasını istemediklerini belirterek “Cennet Motel Şarköy’e mal olmuş sembol yerlerdendir. İleriki tarihlerde değerlendirilebilinir.”

Selçuk Güvenilir satılmasından yana olmadığını, lejant değişikliği yaparak daha farklı projeler yapılabileceğini ifade ederek “ Halktan aldığımız 5 yıllık yetkiyle, çok uzun yıllardır belediyenin olan böyle değerli bir yeri elden çıkarmayı doğru bulmuyorum.”, Coşar Gezen “Satacağımız yer öyle böyle bir yer değil. Araştırın bakalım böyle bir yer varmı.” Diyerek satılmasına karşı çıkmışlardı.

 

4 Ocak 2016 Pazartesi günü yapılacak belediye meclis toplantısında, Cuma günü Göçmen sokak ve bağlı sokaklarda kurulan seyyar Pazar yerinin değiştirilmesi bir kez daha mecliste görüşmeye açılacak.

Mecliste, belediye meclis üyelerinin oturum parası ücretleri tespit edilecek.

 


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 73559
Başkan 63 diyor ki;
hayırsever passat bağışlayan büyük iş adamı ile ilgisi olabilir mi arazinin?