ŞARKÖY’DE ARI KOVANI DAĞITILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından Arı Üreticiliğini desteklemek, geliştirmek ve teşvik etmek amacıyla yapılan Arı Kovanı dağıtım projesi kapsamında başvuruda bulunan Şarköy’deki  bin 44 kişiye dağıtımda bulunuldu.

 

10 Aralık 2015 Perşembe günü, Şarköy Belediyesi Yazlık Düğün Salonu’nda saat 11:00 de düzenlenen arı kovanı dağıtım töreninde konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Proje kapsamında 11 ilçede yaklaşık 10.000 arı kovanı dağıtılacağını belirterek, “Bugün Muratlı ilçemizde üreticilerimize arı kovanı dağıtımı yaptıktan sonra Şarköy’e geldik.

 Arı üreticilerimizi desteklemek ve üretimiz teşvik ederek geliştirmek amacıyla bu projeye başladık. Projenin ve dağıtılan kovanların üreticilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Hacı Aslan da kısa bir konuşma yaparak proje hakkında bilgi verdi.

Konuşmaların ardından arı kovanları dağıtımı yapıldı. Projeden arı kovanı alan Ulaman Mahallesi çiftçilerinden Ömer Topal “Başkan Kadir Albayrak’a teşekkür ediyorum. Bize yeni bir ekmek kapısı açıldığı için projeden çok memnunuz” dedi.

Belediye Başkanı Süleyman Altınok, yeni seçilen CHP İlçe Başkanı Alpay Var, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri de törende hazır bulundu.

Tören toplu fotoğraf çektirildikten sonra sona erdi.

 

 


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 41781
Henüz hiç yorum yapılmamış!