Ünlü Tiyatro Oyuncusu Emre Kınay CHP'Lİ TEKİRDAĞ BELEDİYESİNİ AĞIR ELEŞTİRDİ!

 

Ünlü tiyatro ve sinema oyuncusu Emre Kınay, Tekirdağ Kültür Merkezi’nde, Ahu Türkpençe ile sergileyeceği “Sondan Sonra” adlı oyun için geldiği Tekirdağ’da tiyatro oyununu sergileyecekleri sahne ve kulisin görüntüsü üzerine, basın mensuplarına belediyeyi eleştiren açıklamalarda bulundu, sosyal paylaşım sitesinden de Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve şehri temsil eden milletvekillerini utanmaya davet etti.
Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'ı, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ı, CHP Tekirdağ Milletvekilleri Emre Köprülü, Candan Yüceeer ve Faik Öztrak'ı da etiketlediği yazısında şu ifadeleri kullandı “Camlar kırık, parkeler sökülmüş, kalkmış, oyun oynayabilecek elektrik yok, dışarıdan sistem kiralıyoruz, sahne zemini berbat, tuvaletleri sormayın, zaten fuaye giriş vs..
Ama seyir koltuklarını sıfırlamışlar, biz rahat oturalım, tiyatro oyun ne ki, zaten her şartta oynarlar değil mi?
İğneyi kendinize, çuvaldızı başkasına, ben bu salonun cüzi düzenmelerle yapılamamasından utanıyorum. Siz de utanmışsınızdır, belediye başkanları ve milletvekilleri..”

Ünlü oyuncu, gazeteci arkadaşımız ajanstekirdag haber sitesi sahibi Ruhan Yalçın’a yaptığı açıklamalarda da şu ifadeleri kullandı “Bir daha gelmeyeceğim buraya ya da kendim çadır getirip sokağa geleceğim. Sokakta oynayacağım, Protesto etmek için. Her şeyi bırakın Türk kültüründe nedir esas. Misafir iyi ağırlanır değil mi ? Ben misafirim böyle mi ağırlıyorsunuz beni ? Hiç utanmadı mı kimse yani ? (..)
Kendi deri koltukların var protokolde 3 sıra arkası niye kumaş sorsun birileri, neden her yer deri değil. İlk 3 sıradakiler kıymetli insanlar diğerleri değersiz mi ? (..)
Harbi dürüstçe konuşalım neden birbirimizden saklıyoruz ki bunları yani ? Ben başka bir yere söylediğim zaman herkesin hoşuna gidiyor. Buraya da söylüyorum şimdi bu benim işim çünkü,partiyle alakalı bir şey söylemiyorum bu bir vizyon. Mustafa Kemal 1938'de 20 bin nüfuslu bir kasabaya kültür merkezi yapacaksınız diye emanet ettiği insanlar yapıyorlarsa bunu bu öfke benim hakkım. (..)
Öyle her B*k'a laf yetiştirmek kolay iğneyi önce kendine batıracaksın. Ben geçen sene bunu yapacağım diye söyledim mi ? söyledim. Başkan herkesin oturduğu yer koltukları yapmışsınız
3 sıra deri koltuk. Protokol daha mı kıymetli ? Olacak iş mi yani, İstanbul'dan getirdiğim sobam ben getirdim buranın ısınması yok. Geçen sene açıklaması da buydu. Biz yıkacağız burayı o yüzden ellemiyoruz. Neden koltukları yaptın o zaman ? “
CHP MYK Üyesi ve Kültür Sanat Platformu Genel Başkanı Ercan Karakaş’ı aradığını kendisine ulaşamadığını ifade eden Kınay “Sosyal Demokrasinin nasıl olmayacağının nasıl olmayacağının ispatıdır bu. Sosyal Demokrasi makyajla olmaz. Ordaki 3 koltuğu deri yapıp, arkasını kumaş yaparsan olmaz. Hiç kimse kimseyi kandırmasın, seyircinin gördüğü yeri makyaj yapıp, benim oturduğum yeri halk görmüyor çünkü. Benden de parasını alıyorsun. 750 lira artı ışık parası, üstelik camlar kırık. Tekirdağ’da her yere çiçek ekiliyor. Çiçek kadar da mı kıymetimiz yok. 23 Aralık’ta buraya Genco Erkal geliyor, kimse utanmayacak mı 75 yaşındaki adamı böyle bir yerde oyun sergilemesine. Genco Erkal’ın paraya mı ihtiyacı var. Tiaytrocular kendi getirdiği sobayla mı ısınacak 2015 tarihinde. Bu binanın elektrik tesistasını size gösterdim. Buraya 40 tane insan girip çıkıyor, insanlar cayır cayır yanabilir. Güvenliği yok binanın.”


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 85855
Henüz hiç yorum yapılmamış!