CHP’Lİ ŞARKÖY BELEDİYESİ’NDEN AĞAÇ KATLİAMI

30 YILLIK AĞAÇLARA ACIMADILAR

Tekirdağ’ın CHP’li Şarköy Belediyesi, Sarıcapaşa Caddesi üzerinde bulunan SA-BA Motel’i tinercileri bahane ederek yıkmasının ardından bu kez aynı bölgedek ağaçları da keserek geçmiş yıllarda olduğu gibi yeni bir ağaç katliamı daha gerçekleştirdi. Boş kalan arazinin ara yola sıralı 30 yıllık 3 yetişkin ağacını kökünden kesilerek CHP’li belediye bir ağaç katliamına daha imza attı.

Ağaçların kesildiğini gören AKP Belediye Meclis Üyesi Nuriye Küçük, ağaç kesen belediye çalışanlarına kesim yetkisini kimlerin verdiğini sorması üzerine, “Başkan yardımcısı” yanıtı üzerine, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Akkoç’u arayarak olayın aslını öğrenmek istedi.

Başkan Yardımcısı Akkoç’un kendisinin böyle bir görevlendirme yapmadığını, konu hakkında bilgisi olmadığını söylediği öğrenildi,.

Çevreden geçen vatandaşlar, Şarköy’de yetişmiş ağaçların belediye eli ile kesilmesinden üzüntü duyduklarını belirttiler.

Şarköy Çevre ve Koruma Derneği ağaçların kesilmesine sessiz kalırken, çevreci CHP’liler ve diğer sivil toplum kuruluşları da suskun kaldılar.

Şarköy Belediyesi geçtiğimiz yıllarda da Şarköy merkez ve Mürefte mahallesinde ağaç katliamı yapmıştı.

Belediye Başkanı Süleyman Altınok, ulusal basında haberlerin çıkması üzerine, ağaç katliamı yapmadıklarını, haber yapanlar hakkında hukuki işlem başlatacaklarını yandaş yerel gazetelerine açıklamış, Şarköyün Sesi Gazetesi’nin ağaçların kesildiğini gösteren videoyu www.sarkoyunsesi.com.tr  resmi web sitesinden yayınlaması üzerine bir daha sesini çıkaramamıştı.


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 15276
Henüz hiç yorum yapılmamış!