ESKİ KARAYOLLARI BİNASININ ARAZİSİ “SAĞLIK ALANI” OLDU!

 

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, 1069 kararı ile İstiklal Mahallesi, Yeniköy-Gelibolu yolu üzerinde bulunan eski Karayolları binasının bulunduğu 6 bin 377 metrekarelik arazi, yeni yapılması planlanan Şarköy Devlet Hastanesi için “Sağlık Alanı” olarak kabul edildi.

Şarköy Belediye Başkanlığı tarafından, 30 Eylül 2015 tarihinde, İstiklal Mahallesi, Yeniköy-Gelibolu yolu üzerinde eskiden Karayolları binası olarak kullanılan 133 ada üzerinde bulunan 133 nolu 6 bin 377 m2’lik hazineye kayıtlı parsel için hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı’nın, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisinde onaylanarak kabul edilmesini talep etti.

Şarköy İmar Planı dışında kalan arazi ile ilgili, “Sağlık Tesisi” yapılması talebi, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İmar ve Bayındırlık Komisyonu, ilgili talebi görüşerek 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı kabul edildi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, İmar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporu Ekim ayı meclis toplantısında onaylayarak, eski Karayolları binasının olduğu araziyi “Sağlık Alanı” olarak belirledi.

Bu onayın ardından, Maliye Hazinesindeki parsel, hastane yapılmak üzere Sağlık Bakanlığı’na devir edilecek.

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni yapılması planlanan Şarköy Devlet Hastanesi için imar sorunu giderilmiş oldu.

 


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 74121
Henüz hiç yorum yapılmamış!