ŞARKÖY BELEDİYESİ’NİN TİNERCİ YUVASI BİNASINI KİM YIKACAK!

Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, konaklama yönünden yetersiz olan ilçede, SA-BA Motel’in sarhoş, tinercilere ev sahipliği yaptığını, yıkım gerekçeleri arasında gösterirken, İstiklal Mahallesi, eski Şarköy futbol sahası yolu üzerinde bulunan merhum Ahmet Önal’a ait olan eski binanın, tinerci ve sarhoşlara yuva olduğunu göz ardı ediyor.

Şarköy Belediyesi’ne sorumluğunda olan bina ile ilgili vatandaşlar gazetemize tepkilerini dile getirerek “Şarköy Belediyesi binanın alt bölümlerine tel örgü çekmiş, ama üst taraflarından rahatça içeri giriliyor. Burası akşamları sarhoş ve tinerci yuvası oluyor. Bir vatandaş olarak biz içeri baktığımızda görüyoruz. Belediye zabıtası ve polisler görmüyormu, niçin burası yıkılmıyor” ifadesinde bulundu.

Şarköy Belediyesi, SA-BA Motel’i yıkarken, Merhum Ahmet Önal’dan kalan binayı, yandaş gazetelerine otel ve restaurant amaçlı değerlendireceğini açıkladı. Deprem yönetmeliği öncesi yapılan, yapı denetim şirketi değerlendirmesine tabi tutulmadığı öğrenilen bina ile ilgili Şarköy Belediyesi, tadilat çalışmaları başlattıktan bir süre sonra faaliyetlerini durdurdu. Kullanılmayan bina sarhoş ve tinerciler, gündüz öğrenciler tarafından girilen bir mekan haline geldi.

Şarköy Kaymakamlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün SA-BA Motel’de gösterdikleri tutumun, bu bina için de gösterilerek, yıkımının gerçekleşip, gerçekleşmeyeceği ilerleyen zamanda belli olacak.

 

2005 yılında Şarköy Belediyesi’ne ait eski lojmanların kullanılmadığı için tinerci ve sarhoşların mekanı olduğuna dair vatandaşların şikayetlerini defalarca yazmamızdan sonra yıkılmıştı.

Binanın içinde bira, şarap şişeleri, bally tüpleri, ders kitapları gibi bir çok madde bulunuyor. Sarhoş ve tinercilerin mekanı haline gelmiş binaya açık olan üst bölümlerden rahatlıkla girilebilme imkanı var.


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 57347
Henüz hiç yorum yapılmamış!