ŞARKÖY CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLUYOR

 

28 Ekim 2015 Çarşamba günü saat 13:00’de Cumhuriyet Meydanı, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk töreni ile Cumhuriyet Bayramı Kutlama etkinlikleri başladı.

29 Ekim Perşembe günü, saat 09:15 ile 09:45 arasında Kaymakam Hamdi Üncü, makamında Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yusuf Ziya Kahraman ve Belediye Başkanı Süleyman Altınok'la birlikte tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan kutlama törenleri,saat 10:00'da başladı. Kaymakam Hamdi Üncü, makamında Garnizon Komutanı Yüzbaşı Yusuf Ziya Kahraman ve Belediye Başkanı Süleyman Altınok tören alanında bulunan okulların ve vatandaşların bayramını kutladılar.

Günün anlam ve önemine yönelik konuşmayı Kaymakam Hamdi Üncü yaptı. Konuşmasının bir bölümünde; "29 Ekim, egemenliğin kaynağının milletimize ait olduğu sistemin kabul edildiği gündür Atatürk'ün engin ileri görüşlülüğü ile kurulan Cumhuriyet, yönetim biçimi olmasının ötesinde bir kalkınma ve modernleşme projesidir. " ifadesinde bulundu.

Törende öğrenciler şiirler okudu. Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen şiir, kompozisyon ve resim yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreninin ardından, folklor ekibi gösterisi izlendi. Tören, bando takımı gösterisi eşliğinde, tören geçiti eşliğinde sona erdi.

Cumhuriyet Meydanı etkinlikleri yavan geçerken, belediyenin kurduğu seyyar tribünün yeterince dolmadığı, alanda da vatandaşların geçmiş yıllara göre daha az kalabalıkta olduğu görüldü.

Törende ilk ve ortaeğitim kurumlarının yanı sıra, dershaneden özel liseye çevrilen kurum da yer aldı.
 

Törenin sunumunu Öğretmen Ramazan Orhan yaptı.

Şarköy Belediyesi akşam havai fişek gösterisi düzenleyecek.


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 46435
Henüz hiç yorum yapılmamış!