CEMAAT MEDYASINA DESTEK OLAN CHP’LİLER, TEKİRDAĞ’DA YANDAŞ GAZETELERİNİ TERCİH EDİYOR

Cemaat medyası olarak bilinen; Bugün,Millet, Meydan gazeteleri ile Kanaltürk, Bugün televizyon kanallarına kayyum atanması sonucunda, CHP milletvekilleri destek amaçlı kanallara çıkarak, AKP Hükümetine tepki gösteriyorlar.

29 Ekim Perşembe günü Tekirdağ’a gelecek olan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun seçim afişlerinin yer aldığı tam sayfa ilanlar ile il genelinde CHP’ye yandaş olan yayın organlarında yer aldı.

Eski CHP Şarköy İlçe Yönetim Kurulu Üyesi olan Bülent Yakar’ın sahibi olduğu Şarköy Gazetesi’ne de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile CHP Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok’un tam sayfa ilanları verildi.

AKP’nin muhalif medyaya yönelik olumsuz tutumuna karşı tepki gösteren CHP il ve ilçe yerel yönetimleri, gerçekleştirdikleri olumsuz icraatları haber yapan, eleştiride bulunan yerel muhalif gazetelerine de ilan vermemektedir.

CHP’li Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile CHP’li Şarköy Belediyesi, 13 yıllık yayın hayatı bulunan Şarköyün Sesi Gazetesi’ne ilan vermeyerek cezalandırma yoluna gidiyor. Medya ve basın özgürlüğünden söz eden CHP’nin Tekirdağ ve Şarköy’deki tutumu davranışlarının samimi olmadığını, kamuoyunu yanıltıcı olduğuna dair ibretlik bir tutum olarak görünmektedir.


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 79807
Henüz hiç yorum yapılmamış!