ŞARKÖY’DE PARA KASASINI HAMALLARA TAŞITARAK ÇALDI!!

Şarköy’de ilginç bir hırsızlık olayı meydana geldi. İstiklal Mahallesi, İsmail Hakkı Özgen Caddesi üzerinde yer alan nalburiye ve mobilya malzemeleri satışı işletmesi E. Ticaret, Pazar günü sabah saatlerinde, kendi çalışanı tarafından hamalların yardımı ile soyuldu.

İşyeri sahipleri bir hafta önce işe aldıkları evli ve 2 çocuk sahibi Muhittin K. (34) tarafından soyulduklarını ifade ederek “11 Ekim Pazar günü sabah 07:00 de işyeri içersindeki kapalı ofisin içindeki kasayı yerinden sökmüş, battaniyeye sararak, karşı kahvehanede oturan iki hamalı ‘şu sobayı kamyonete yüklememe yardımcı olurmusunuz, patronun evine götüreceğim’ diyerek bize ait 59 SF 137 plakalı kasalı kamyonetimize koyarak, kapıyı da açık bırakarak ayrılmış. Şarköy’ün çıkışındaki bir akaryakıt istasyonundan yakıt alıp, İstanbul’a gitmiş.” ifadesinde bulundular.

 Bir hafta önce işe aldıkları Muhittin K.’nın gece yarısı, işyerinin arka penceresinden girdiği, sabaha kadar işletmede kaldığı, çelik kasayı battaniyeye sararak, içerden kilitli kapının, kilitlerini sökerek açtığı öğrenildi. Çelik kasayı dış kapı önüne kadar getiren Muhittin K. sonrasında, çelik kasayı soba diye taşıyan hamalların yardımı ile olay yerinden uzaklaştı. Çelik kasada nakit para, döviz ve değerli evrakların (çek-senet) olduğu bildirilirken, Muhittin K.’nın demir paraları dahi aldığı, işyerinden bazı el aletlerini de kamyonete yüklediği öğrenildi.

İşyeri sahipleri olayı Şarköy İlçe Emniyet Müdürlüğüne intikal ettirdi. İşyerine yakın Otogar girişindeki güvenlik kameralarının kayıt yapıp yapmadığı konusunda net bir bilgi edinilemezken, ilçe çıkışında akaryakıt alan çelik kasayı çalan hırsızın, istasyonda güvenlik kameraları tarafından tespit edilip edilmediği de doğrulanamadı.

İşyerinden çelik kasası içinde nakit ve değerli evrakları ve kamyoneti çalınan E.S. iş verdiği kişinin kurbanı olurken, kamyonetin parçalanarak satılması tehlikesi ile de karşı karşıya kaldı.

Şarköy İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün olayla ilgili araştırmasının devam ettiği, henüz failin yakalanması konusunda bir ilerleme sağlanamadığı öğrenildi.

 

M.K’nın Dr.Cemal Özkan Caddesindeki Dicle Sitesinde kayınvalidesinin dairesinde oturduğu öğrenildi. 


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 40755
Henüz hiç yorum yapılmamış!