UÇMAKDERELİLER MİRAS ATÖLYESİ KAPSAMINDA TARAKLI İLÇESİNİ GEZDİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Miras Atölyesi 2 projesinin uygulanacağı ilçelerdeki yerleşim yerlerinde oturan vatandaşları, inceleme yapabilmeleri için, daha önce benzer uygulamaları yapan yerleşim yerlerine götürmeye devam ediyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Miras Atölyesi projesi kapsamı içinde bulunan Şarköy ilçemize bağlı Uçmakdere Mahallesi sakinlerini, Sakarya’nın Taraklı ilçesine inceleme gezisine götürdü.

Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman’ın karşılamasının ardından Taraklı İlçesinin tanıtıldığı bir sunum yapıldı. Tarihçesi, doğal, ekonomik ve kültürel özelliklerinin anlatıldığı sunumda Başkan Özkaraman Taraklı ile Uçmakdere arasındaki benzerliklerden bahsetti.

Sunum sonrası Belediye yetkilileri tarafından Taraklı İlçesi gezdirildi. Taraklı ilçesinde bulunan ve Osmanlıdan izler taşıyan yapılar hakkında bilgilerin verildiği turda tarihi dokuların aslına sadık kalınarak restore edilmesinin önemi anlatıldı. Yapıların büyük beğeniyle gezildiği turda Uçmakdereli vatandaşlar, “ Buradaki evler gerçekten çok güzel. Eski evlerimizin yenilenerek bu hale geleceği fikri bile hayal gibi geliyor.  Projeyi tanıtmak için Uçmekdere’ye ilk gelindiğinde tam olarak emin olamamıştık. Fakat buraya gelip görünce ve evde yaşayanlarla konuşunca ne kadar şanslı olduğumuzu anladık. Evlerimiz hiçbir karşılık beklenmeden yenilecek. Eski bir evde oturmanın zorluğunu iyi biliriz. Belediyemizin bu hizmetinin hem bize hem de Tekirdağ’a büyük katkılarının olacağını duyduk.” dedi.

 

 


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 15284
Henüz hiç yorum yapılmamış!