CHP İLÇE BAŞKANINA KIYAK YAPAN ŞARKÖY BELEDİYESİ, VATANDAŞA GELİNCE BAKIN NE YAPMIŞ!!

1 Eylül 2015 tarihinde CHP’li Belediye Başkanı Süleyman Altınok ve CHP’li Belediye Meclis Üyelerinin, partizanca aldığı kararla, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ada’nın merhum babasından kalan arsanın bulunduğu adanın imar durumu ayrık nizamdan, bitişik nizama getirilerek önemli bir rant onaylanmıştı.

1 Ekim 2014 tarihinde 2.kez meclise gelen, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ada’nın mirasçısı olduğu arsa ile ilgili imar plan değişikliği kararına, AKP’li meclis üyelerinin itiraz ederek, bölgede nüfus yoğunluğu yaratacağı, belediyenin bu arsayı satın alarak yeşil alan yapması teklifini de kabul etmeyen CHP’li Belediye Başkanı Süleyman Altınok “Biz burada eğer yanlış bir karar alırsak, bizden başka 2 sigortamız daha var. Biri, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi, eğer oradan geçerse, bu kez Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne gidecek” demişti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, gazetemize 26 Mayıs 2015 tarihinde gönderdiği yazılı açıklamada, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ada’ya kalan miras arsa için yapılan imar değişiklik planının kabul edilmediğini ifade etmişti.

Buna rağmen, yeniden 1 Eylül 2015 tarihinde, Şarköy Belediye Meclisine getirilen imar değişikliği Tekirdağ Büyükşehir Meclisinin “red” kararına rağmen 3.kez yeniden kabul edildi.

Gazetemiz tarafından geçtiğimiz hafta yapılan haberi okuyan vatandaşlar “Şarköy Belediye Meclisi’nde Fatma Dindar adlı emekli bir öğretmen var. Kendisi yetiştirdiği talebelerine haksızlık, kamu haklarının rant olarak dağıtılamaması konusunda hiç uyarı yapmamış galiba, nasıl böyle bir duruma evet diyebilir” denilerek tepki çekerken, gençlerin sevdiği, yardımsever Çeşme lakaplı Ahmet Gürol da tepkilerden nasibini aldı. Vatandaşlar “Dürüst bir insan olarak gördüğümüz Ahmet Gürol, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ada ile Belediye Başkanı Süleyman Altınok’un etkisi altında kalıp nasıl olur da rant kararına evet der” ifadesiyle tepki çekti. CHP’li Meclis Üyesi Ahmet Gürol’un parti kararı gereği yanlış uygulamalar ve İlçe Başkanına sağlanan rant kararı nedeniyle partiden istifa noktasına geldiği de öğrenildi.

Uzun yıllar Eriklice Muhtarı olarak görev yapan ve saygı ve sevgi gören Meclis Üyesi Coşar Gezen’in de Belediye Başkanı Süleyman Altınok ve İlçe Başkanı Mehmet Ada’nın istekleri doğrultusunda rant kararına evet demesi sevenleri tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

Şarköy Belediyesi Meclisinin, CHP’li Belediye Başkanı ve Meclis Üyeleri tarafından alınan rant kararının, yeniden Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nden dönmesi halinde, bu kez hangi yöntem denenerek rant sağlanmaya devam edileceği gelecek meclis toplantılarında belli olacak.

CHP İLÇE BAŞKANINA RANT VERİLİYOR, VATANDAŞIN 40 YILLIK ARSASINA HALT EDİLİYOR!

 

Almanya’da Makine Teknisyeni olarak çalışan 46 yaşındaki İsmail İlhan adlı vatandaş, Mürefte Mahallesi’nde 40 yıl önce yapılan evinin bulunduğu arsanın, yandaki arsaya 1,5 metre kaydığı gerekçesiyle, kapı ve pencerelerinin bulunduğu tarafta bitişik nizama göre yapılacak inşaat nedeniyle kullanılamaz hale geleceğini belirterek “Evim Mürefte Mahallesi Anut sokakta bulunuyor. Evimin kapı ve pencerelerine bakan arsamın 40 yıllık duvarını yıktılar. Mürefteli  S.T. adlı müteahhide Şarköy Belediyesi inşaat izni vermiş. Bitişik nizama göre yapılacak inşaat sonrası kapım ve pencerem, balkonum 10 cm farkla yeni binaya bakacak. Bu izni Şarköy Belediyesi nasıl verir. Mürefte Belediyesi’nin 40 yıl önceki Fen İşleri Memurları deme ki yanlış ölçmüş. Bu bana göre eski memurlara bir hakaret. Acaba, cm ile metreyi mi karıştırdılar. Burada müteahhitlere torpil geçiyorlar gibi geliyor. O caddede ilk benim ev yapıldı, sonra, sol yanımdaki komşumun evi yapıldı. Komşum da bana ‘Benim arsaya da girmişler’ diyor. Şarköy Belediye Başkanı 40 yıl önce gelenlere mi, yoksa müteahhite mi hak verecek.” İfadesinde bulunarak, 3 Ağustos 2015 tarihinde Şarköy Belediyesi, Fen İşleri Müdürlüğü’ne gittiğini belirterek “Burada ciddiye alınmayarak, yan odaya yönlendirildim. Buradan bilgisayara bakarak, benim arsanın yeni inşaat yapılacak arsaya 1,5 metre kaydığını söylediler. Avukatımla görüştüm, kendisi Belediye Başkanı ile temasa geçecek” dedi.

 

 

 

 


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 89041
Henüz hiç yorum yapılmamış!