CHP ŞARKÖY İLÇE BAŞKANI MEHMET ADA İÇİN İMAR PLANLARI DEĞİŞTİRİLİYOR!

HER ŞEYİ DENİYORLAR, İNADINA RANT, İNADINA RANT İÇİN ELLER KALKIYOR!!

Şarköy Belediyesi’nin CHP’li Belediye Başkanı Süleyman Altınok ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri;  Vahit Aslan, Nafiz Selçuk Güvenilir, Fatma Dindar, Rengin Özeş, Coşar Gezen, Ahmet Gürol, Osman Korkmaz, Ramazan Acar,Mustafa Bağatarhan, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ada’nın merhum babasından kalan arsanın bulunduğu “ada” için bir kez daha imar değişikliği için evet oyu kullandılar.

Gazetemizin 15-21 Ekim 2014 tarihli 591.sayısında “Belediye Başkanı ve CHP’li Meclis Üyelerinden Partizanca Karar- Vatandaşa Gelince Red,Partiliye ‘Ada’Bazında Evet” başlığı ile duyurduğumuz haber ile kamuoyu bilgilendirilmişti.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak bir kaç kez Şarköy Belediye Meclisine getirilen her defasında geri dönen imar değişikliği ile ilgili olarak, gazetemiz Yazı İşleri Müdürü Yakup Önal’a gönderdiği 26 Mayıs 2015 tarihli resmi yazıda “Cumhuriyet Halk Partisi Şarköy İlçe Başkanının babasından miras kalan arsada, sözü edilen imar plan değişikliği talebi, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisinde red edilmiştir. İmar plan değişikliği yapılmamıştır” açıklamasıyla, Şarköy Belediye Meclisi’nde CHP’li Başkan ve Meclis Üyeleri tarafından alınan yanlış kararın kabul edilmediğini ifade etmişti.

Şarköy Belediye Meclisi Eylül 2015 tarihinde yaptığı, CHP’li Meclis Üyeleri Hüseyin Akkoç ile Neşet Yavuz’un katılmadığı toplantıda, bu kez, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ada’nın yol üstünde bulunan binasının yer aldığı 55 nolu parsel ile birlikte aynı ada içinde yer alan;  46-47-48-49-50-51-52-53-54-55-80-113-114 nolu parsellerin de aralarında bulunduğu imar değişiklik başvurusunu kabul etti.

AKP’li meclis üyelerinin red kararı verdiği imar plan değişikliği önemli oranda rantiye getirdiği ile kamuoyunda tepkilere neden olmuştu. AKP’li Belediye Meclis Üyesi Mimar Engin Sadunoğlu, geçtiğimiz yıl alınan karar öncesi mecliste yaptığı konuşmada, başka vatandaşların imar plan değişikliklerinin nüfus yoğunluğu yaratacak diye red edildiğini  belirterek “Eğer bunu da bitişik nizama çevirirsek çok ciddi yoğunluk olacak. O nedenle bitişik nizamı uygun bulmuyorum. Bitişik nizam yapıldığında yüzde 50 konut artışı demektir. Biz basının bu konuları yazmasını ve vatandaşın bu tip imar değişikliği için meclise dilekçe vermemesini daha önce söylemiştik. İmar komisyonu olarak gidip incelediğimizde orada Akkoç Sitesi var. Yarın öbürgün bitişik nizam yaptığımızda o köşe parsel (Mehmet Ada’nın merhum babasına ait parsel) yolun ortasında kalacak” ifadesinde bulunmuştu.

YOL DARALACAK, NÜFUS YOĞUNLUĞU OLACAK

AKP Belediye Meclis Üyesi Mimar Engin Sadunoğlu, CHP İlçe Başkanı Mehmet Ada’nın babasından kalan arsa üzerinde yola taşan binanın ayrık nizamda yolun 5 metre çekilmesi gerektiğini, bitişik nizamda Şarköy Lisesine giden yolun daralacağını belirttiği konuşmasında “Burası ayrık nizama göre yıkılıp yapılırsa ferahlama olur, bitişik nizama göre olursa yoğunluk olur. Bitişik nizam olarak imar değişikliği yapıldığında, ada içindeki binalar yıkılır, buraya müteahhit girer.” Diyerek uyarıda bulunmasına rağmen,  Eylül 2015 tarihinde toplanan Belediye Meclisinde, CHP’li Belediye Başkanı Süleyman Altınok ve CHP’li Belediye Meclis Üyeleri oluşacak rant için evet oyu kullandı.

AKP’li Meclis üyesi Kemal Türkoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nden daha önce red kararı verilen bitişik nizam talebinin niçin yeniden meclise getirildiğini sordu.

 

 


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 14791
Henüz hiç yorum yapılmamış!