ŞARKÖY BELEDİYESİ HALKIN, TATİLCİNİN ELEŞTİRİSİNE KULAK VERECEK Mİ?

Şarköy Belediyesi’ne ait Facebook sayfasından vatandaşlar tarafından ağır eleştirilerde bulunuldu.

Şarköy’ün havadan çekilmiş görüntülerinin yer aldığı videonun altına Ferdi Hancı adlı kişi “Ulan utanmadan birde Şarköy’ün havadan resmini cekmişler. İlçe demiyorum, köyün merkezi.Sahili rezalet iğrenç bir durum lanet olsun size, çalışmalarınıza, siz hiç mi memleket görmüyorsunuz yazıklar olsun oradaki belediyeye..”

KOKU DENİZDEN GELİYORMUŞ!!

Duygu Polatoğlu kişinin yaptığı eleştiriye belediye yanıt verdi. Polatoğlu eleştirisinde “Şu sahilin hali ne Allah aşkına nasıl çalışıyor belediyeniz? Kokudan geçilmiyor resmen. Üç Aylık tatilimiz var,evimizde; denizin Tadını çıkaramayacak mıyız? Biraz itina gösterin lütfen!”

Şarköy Belediyesi yapılan eleştiriye şu yanıtı verdi “Duygu hanım lodos rüzgarlarının etkisiyle denizden gelen kokudur. Belediye çalışmalarımızda rutin olarak her gün yosun toplama ekiplerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor..”

 

“ÖNCE GÜVENLE TATİL YAPILMASINI SAĞLAYIN”

 

Şarköy Belediyesi’nin Doğa Okullarıyla ilgili yaptığı etkinliklerin anonslarla duyurulmasına tepki veren Gülcan Şenal adlı vatandaş “Sizin çocukların canına kastınız var Şarköy Belediyesi olarak!!! Hiç mi duyup, görmüyorsunuz!!! Kaç şikayet gidiyor önemsemiyorsunuz!!! Şarköy sokaklarında gece-gündüz 12-13 köpek birden geziyor ve her çocuğa saldırıyor!!! Özellikle bisikletli çocuklara saldırıyorlar!!! Geçen sene de bu böyleydi, bu sene daha da saldırganlaşmışlar! Günlerdir gözümün önünde kaç çocuk aklı alınmış bir şekilde korkudan titreyerek kaçmaya çalışıyor!!! Her sokak başında, her yolda çete halinde olan köpeklerden bıktık!!! Ne yetişkinler olarak, ne çocuklar olarak sokağa çıkamaz olduk!!! Bahsettiğim yer Şarköy Yüksek Okulu çevresi (üniversite Sokağı) istiklal Mahallesi... Bu kadar düşünceliyseniz önce çocukların rahatlıkla, güvenle tatil yapmasına olanak tanıyın... çocukların öncelikli Etkinliği rahat ve güvenli ortamda özgürce dolaşmak, tatilin tadını çıkartmaktır!!!! Siz bu paylaştığınız fotonun etkinliğinden önce(!) güvenli, emin sokaklar oluşturun!!!!” ifadesinde bulundu.

“ÇAY BAHÇESİ KAPATILDI BİRA İÇENLERİN MEZBELELİĞİ OLDU”

 

Şarköy Sarıcapaşa Caddesi üzerinde kapatılan çay bahçesi ile ilgili eleştiride bulunan Murat Göral adlı vatandaş “2001 yılından beri her yaz Şarköy'de yaşayan bir yazlıkçı olarak şunu ifade etmeliyim; Şarköy'ün en güzel çay bahçesinin iki yıldır kapalı olmasından hiç memnun değiliz. Belediye tarafından su ürünleri kooperatifine devredilmiş olan alan (bu durum, vatandaş olarak bizlerin bilmediği yasal veya teknik bir nedenden kaynaklanıyorsa tabi ki söylenecek bir şey yok) ağaç altlarında bira içilen bir mezbelelik olmuş durumda. Mevcut tek çay bahçesi de alternatifsiz olmanın verdiği rahatlıkla olsa gerek, çalışanları müşterilere karşı saygıdan uzak ve masa kapasitesi yetersiz. Belediyelerimiz, mevcut olanı çoğaltmak ve güzelleştirmek yerine neden tersini yaparlar anlamak mümkün değil. Unutulmamalı ki; büyük şehirlerdeki beton yığınlarından kaçan yeşile hasret insanlar bu uygulamayı hak etmiyor.” Dedi.

“İNŞAAT YASAKLARINA NİÇİN UYULMUYOR”

Şarköy Belediyesi’ne yandaşlığı ile bilinen Şarköy Gazetesi’nin facebook sayfasında da vatandaşlar belediyeye olan eleştirilerini duyurdu.

İnşaat yasağı olmasına rağmen yasağa uyulmadığını ifade eden Sevda Orkun adlı vatandaş “ İnşaat yasakları başladı ama, Sayın Belediye başkanımızın her gün en az iki kez önünden geçtiği bir evin yıkım ve tadilat işleri devam ediyor..Balyoz ve matkap sesleri tadımızı kaçırıyor...neden engellenmiyor acaba?” diye şikayetini dile getirdi.

 

“DENİZ PİSLİK İÇİNDE”

Vatandaşların sorunlarını gazetede aktarmayan Şarköy Gazetesi, Şarköy Belediyesine yapılan eleştirilere facebook sayfasından silemedi. Vatandaşlar bu gazetenin sayfasından denizin pis olduğunu ifade etti. Yüksel Öz adlı vatandaş “Şarköy Bayramda dolup taşsa ne olur, her taraf pislik içinde, kuru kalabalık” derken, Emel Tanyeri Taşan adlı vatandaş “Deniz berbat pislik içinde” diyerek gördüğü manzarayı dile getirdi.

ŞARKÖY BELEDİYESİ BU “RİCAYI” ACABA GÖRÜR MÜ?

Şarköyün Sesi Gazetesinin facebook sayfasına, Şarköy Belediyesi’nden bir ricada bulunan Yılmaz Güney Çubuk adlı vatandaş şu ifadeleri kullandı “Belediye iletilmesini rica ederim. Bugün gördüğüm olay çok rendice ediciydi biz yazlık evlerimize vergi verdiğimiz halde Terziköy kadar gelen yol düzenlemesi maalesef tatil sitelerine gelmedi bu insanlar hizmet verilmiyor bu guzergahtaki insanlar vergi almayı biliyorsanız yoluna kadar yapmanız gerekir.”

Gazetemizin notu..

30 Mart 2014 seçimlerinde CHP'nin Belediye Başkan Adayı Süleyman Altınok'u destekleyen, oy veren başta CHP'liler, DYP ve Anavatan Partisinin eskilerinin çocukları yeğenleri, bir önceki CHP'li meclis üyelerinin, şimdiki CHP'li meclis üyelerinin çocukları, yeğenleri belediyede işe alındı.. Kimi zabıta yapıldı, kimi otopark görevlisi, kimine masa başı işi verildi. kiminin yaşı genç kimi 40 hatta 50 lileri geçmişti..

Şarköy'de deniz kirli, sokaklar pis diyen bazı vatandaşlar, partizanca işe alınan kişilerin yeterince çalışmadığı şikayetlerini dile getiriyor..

Umarız yukardaki vatandaşların şikayetleri aynen lodos tan denizden kötü koku geliyor gibi bahanelerle geçiştirilmez... Geçiştiriliyorsa sa yapacak bir şey yok..

ŞARKÖY'deki CHP'liler bu AKP olduğu sürece biz burada seçimi her zaman  % 50 nin üzerinde oy ile alırız diyor.. Oy verip seçen halk.. şikayet eden halk.. basın olarak biz yine de şikayetleri de hizmetleri de dile getireceğiz karar yine halkın..


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 22698
cafer kıl diyor ki;
şarköy gerçekten köy. ne belediye ne polis ne zabıta bir işe yaramıyor. köpek sesinden geçilmiyor. gelibolu caddesindeki 80 yaşındaki kadınla başedemeyen belediyeden ne beklenir ki
Tuncer Eren diyor ki;
Ben bir Bukett sokak Salon olarak Köpeklere yapılan bu haksız saldırıları kınıyorum iki Hafta önce orada ìzindeydim ve hic bir Köpeğin ssldısına rastlamadım. Ve sokaklar Köpek doğurmaz bunu suçlusu yine insanlardır. SAYGILAR
Şafak Biçer diyor ki;
Şarköy için yazılanları kişisel olarak görüyorum .Toplumsal faydaya yönelik bir eleştiri göremedim.Ancak şu bir gerçek Şarköy ve şarköylülerin hakettiği yerde değil , belediye başkanı ve ekibi az bir gayret etse bu eleştirilerin hiç birisi olmayabilir ama yerel yönetim ,kaymakamlık makamı ,hastahane sanki tatile gelmiş gibi çalışmıyorlar,üretkenliklerini ve hizmet heyecanlarını kaybetmişler .Tabii ki bunun arkasında bu kurumların çalışmamasını ŞARKÖY de ciddi bir sivil toplum kuruluşu yok var olanlar sosyal proje üretemez durumda ,varsa yoksa BJK,GS,FB ve 180 tane kahvehane böyle bir yapıdan memnun olan toplumdan ne olur ki,velhasılı suçu yönetenlerden önce kendimizde aramalıyız.Saygılarımla