OTELLERDE YER KALMAYINCA GECEYİ SAHİLDE GEÇİRDİLER

Yer bulamayanların geceyi sahillerde geçirdiğini söyleyen Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, “Bayramda ilçemiz büyük bir yoğunluk yaşıyor, 200 binleri bulan bir nüfus var. Bayram nedeniyle ilçemize gelen birçok turist, misafirimiz yatacak yer olmadığı için akşam otobüsleriyle geri dönmek zorunda kaldılar. Gelenlerin bir bölümü evlerini pansiyona açan yerlerde kalırken, kumsal üzerinde, şezlongda, park ve bahçelerimizde yatanları gördük, kimi binek araçlarının içinde uyuyan misafirlerimiz var. Elbette ilçemize olan ilgi ne kadar bizi memnun ediyorsa da onlara yatacak yer bulamadığımız için üzülüyoruz” dedi.
Şarköy’deki otel, motel ve pansiyon gibi konaklama tesisleri sahipleri, bayramdan 10 gün önce yapılan rezervasyonla 1 haftalık doluluğa ulaştıklarını belirtti.
Şarköy SeyahSample Imageat yetkilisi Cavit Satılmış, “İstanbul ve ŞarSample Imageköy’den 15 dakikada bir karşılıklı sefer kaldırdık, gece saatlerine sefer koyduk. Sabah bizimle gelen turistler, yatacak yer bulamayınca gece otobüslerimizle dönmek zorunda kaldılar” dedi.
İlçedeki fırınlar yoğun kalabalık nedeniyle aralıksız ekmek çıkardı


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 67214
Henüz hiç yorum yapılmamış!