TRAKYA BİRLİK OLARAK YAĞ PAZARINDA LİDERİZ

Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen, Şarköy’ün ziyaret ettikleri 46.kooperatif olduğunu ifade ederek “ Yeniden seçilen yönetimi ziyaret ederek tebrik etmek istedik. 14 Ocak 2012’de genel kurulumuz var. Birliğimizin durumu çok iyi durumda. Türkiye’de 500 büyük sanayi kuruluşunda bu yıl 76.sırada idik. Hedefimiz ilk 50’ye girmek. Tabi, şirketler bir rekabet içinde, dünyadaki şartlar etkiliyor. Eski parayla 1 katrilyon ciromuz var. Yağ pazarında lideriz. Bununla ilgili yeni yatırımımız var. Ali Çoşkun’un Bakan olarak, Şerefli’deki tesislerimizi ziyaret ettiğinde kapasitemiz 45 bin tondu, verdiğimiz sözü tutarak 60 bin tona çıktık. Bunu daha sonra 105 bin tona yükselttik. Genel Kurulumuzda ortaklarımızdan yetki isteyerek 3 milyon 600 bin euro yatırım yaparak, yeni bir rafine tesisi kurmak istiyoruz. Trakya Birlik şu an ürettiğinin fazlasını satar durumdadır. 122 bin tonun üzerinde yağ sattık. Kapasitemiz artık yetmiyor, ikinci bir rafine yapılması ihtiyaç oldu.” dedi.

Avrupa Birliği’nde yaşanılan ekonomik krizin Türkiye’yi de etkileyeceğini ifade eden Sezen “ Bu krizden en az zararla çıkmak zorundayız. Tedbirlerimizi alıyoruz, yara almadan bu krizden çıkacağız” dedi.

835 Sayılı Şarköy Yağlı Tohumlar Kooperatifi Başkanı Zekeriya Güven de yaptığı konuşmada “Birlik başkanımız ve yönetim, denetim kurulunun bizleri ziyareti bizi memnun etmiştir. Birliğimizin sağlıklı bir şekilde büyüyor olması ortaklarımıza da önemli katkı sağlıyor.” dedi.


Yorumlar

Sizde yorum yapın;

Adınız-Soyadınız :
Email Adresiniz :
Yorumunuz :
Güvenlik Kodu : 51991
Henüz hiç yorum yapılmamış!